POWIATOWY URZĄD PRACY W JAWORZE
ul. Strzegomska 7, 59-400 Jawor,
tel. 729-11-15;, fax 729-11-38, e-mail: wrja@praca.gov.pl
CAZ.4410.6.9.2023
Jawor, dnia 30.08.2023 r.
Zaproszenie do złożenia oferty szkoleniowej
Powiatowy Urząd Pracy w Jaworze zaprasza instytucje szkoleniowe posiadające uaktualniony na 2023 r. wpis do rejestru instytucji szkoleniowych (RIS) prowadzony przez wojewódzki urząd pracy właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej, do złożenia oferty szkoleniowej, na niżej podany temat:
Operator maszyn budowlanych i drogowych kl. III wraz z kl. I- ładowarka
– dla 1 osoby bezrobotnej.
– dla 1 osoby bezrobotnej.
Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na przeprowadzeniu kursu operatora maszyn budowlanych i drogowych kl. III wraz z kl. I - ładowarka, w celu przygotowania uczestnika do uzyskania uprawnień do obsługi maszyn do robót ziemnych kl. III i I (CPV 80530000-8). Na kurs zostanie skierowana osoba, która ukończyła 18 lat, legitymująca się co najmniej podstawowym/gimnazjalnym wykształceniem oraz posiadają orzeczenie lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań do przydatności zawodowej i kierunku szkolenia.
Powiatowy Urząd Pracy w Jaworze jako zamawiający, dla potrzeb przygotowania umowy o realizację i finansowanie szkolenia finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus realizowanego w ramach Funduszy Pracy Europejskich dla Dolnego Śląska 2021-2027 oczekuję, że w przypadku:
- terminu szkolenia: do uzgodnienia.;
- miejsca szkolenia: zajęcia odbywać się powinny w miejscowości oddalonej nie więcej niż ok. 50 km od (59-400 Jawor);
- celu szkolenia: teoretyczne i praktyczne przygotowanie uczestnika do uzyskania uprawnień z zakresu tematu szkolenia;
- zajęć: odbywać się powinny według planu nauczania obejmującego przeciętnie nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu (do liczby godzin szkolenia nie wlicza się czasu trwania egzaminów sprawdzających), chyba że przepisy odrębne przewidują niższy wymiar szkolenia;
- programu szkolenia: powinien być zatwierdzony przez Sieć Badawczą Łukasiewicz - Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie oraz powinien zawierać: nazwę i zakres szkolenia, czas trwania i sposób organizacji szkolenia przy zapewnieniu odpowiednich warunków socjalnych oraz sali wykładowej przystosowanej do przeprowadzenia szkolenia zgodnie z wytycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, cele szkolenia ujęte w kategoriach efektów uczenia się z uwzględnieniem wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych (zdefiniowanie standardów wymagań, które osiągną uczestnicy), plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, opis treści – kluczowe punkty szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych, wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych, przewidziane sprawdziany i egzaminy;
- kalkulacji kosztów szkolenia: uwzględniony zostanie koszt materiałów szkoleniowych, które uczestnik szkolenia otrzyma na własność z imiennym potwierdzeniem otrzymania, koszt ubezpieczenia NNW, koszt poczęstunku (np. woda mineralna, herbata, kawa, kanapka lub słodka bułka, ciastka) z imiennym potwierdzeniem otrzymania, koszt egzaminu zewnętrznego (opłata za pierwszy egzamin);
- sprawdzenia wiedzy i umiejętności (szkolenie powinno się kończyć):
- wydanie dokumentów o ukończeniu kursu zgodnych z obowiązującymi przepisami,
tj. Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie szczegółowych warunków realizacji oraz trybów prowadzenia usług rynku pracy z dnia 14.05.2014r. (Dz.U. z 2014 roku poz. 667) zawierającego: numer z rejestru, imię i nazwisko oraz PESEL uczestnika szkolenia, a w przypadku cudzoziemca numer dokumentu stwierdzającego tożsamość, nazwę instytucji szkoleniowej przeprowadzającej kurs, formę i nazwę kursu, okres trwania kursu, miejsce i datę wydania zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego ukończenie kursu i uzyskanie kwalifikacji, tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych, podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą kurs lub zgodnego z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. z 2019 roku poz. 652), - wydanie dokumentów potwierdzających zdobycie: uprawnień państwowych i świadectwa wg Rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 29 lipca 2020 roku zmieniającego rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz.U. 2020, poz. 1461).
Oferta szkolenia powinna być sporządzona na załączonym wzorze – OFERTA SZKOLENIA (Uwaga! – należy dokładnie uzupełnić formularz oferty i dołączyć wymagane dokumenty (wg załącznika). Oferta oceniana będzie na podstawie opracowanych przez tut. Urząd „Zasad i kryteriów wyboru instytucji szkoleniowych do przeprowadzania szkoleń osób bezrobotnych i innych uprawnionych osób o wartości szacunkowej nieprzekraczającej wyrażonej w złotych równowartości kwoty 130.000 złotych" ( powyższe Zasady dostępne są na stronie internetowej tut. urzędu, w zakładce: dla bezrobotnych i poszukujących pracy > dokumenty do pobrania > szkolenia).
Wypełniony formularz oferty szkoleniowej wraz z wymaganymi do niej dokumentami, z oznaczeniem wiadomości: Odpowiedź na zaproszenie z dnia 30.08.2023 r., znak CAZ.4410.6.9.2023, w temacie: „Operator maszyn budowlanych i drogowych kl. III wraz z kl. I- ładowarka– dla 1 osoby bezrobotnej" może zostać przesłany w formie elektronicznej na adres: wrja@praca.gov.pl lub pocztą na adres Powiatowego Urzędu Pracy w Jaworze, ul. Strzegomska 7, 59-400 Jawor bądź dostarczony osobiście poprzez pozostawienie dokumentów w skrzynce podawczej mieszczącej się w siedzibie Urzędu (wejście główne od ul. Strzegomskiej) do dnia 06.09.2023 r., do godz. 12.00. W przypadku przesłania oferty szkoleniowej pocztą elektroniczną, wymaga się przekazania oryginału pocztą tradycyjną do dni 7 od daty wysłania dokumentów pocztą elektroniczną.
Powyższe zamówienie o wartości szacunkowej nieprzekraczającej wyrażonej w złotych równowartości kwoty 130 000 złotych będzie realizowane zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych, ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus realizowanego w ramach Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska 2021-2027, Priorytet 7 Fundusze Europejskie na rzecz rynku pracy i włączenia społecznego na Dolnym Śląsku, Działanie 7.1 Aktywizacja osób na rynku pracy, Typ 7.1.A Projekty Powiatowych Urzędów Pracy. Jednocześnie informujemy, że złożenie oferty nie będzie wiązało stron oraz, że w trakcie oceny ofert możemy zwracać się o dodatkowe informacje niezbędne przy dokonywaniu oceny. Złożenie propozycji szkoleniowej nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego i nie wymaga odpowiedzi. Zaproszenie do składania propozycji szkoleniowej nie jest ogłoszeniem o zamówienie publiczne.
Załączniki:
1. Formularz oferty szkoleniowej.
2. Druk oświadczenia (RIS).