Stowarzyszenie Eurolegnica prowadzi rekrutację do projektu „Krok do Sukcesu" realizowanego w ramach Osi Priorytetowej 9 Włączenie społeczne, Działanie 9.1 „Aktywna integracja" Poddziałanie 9.1.1 „Aktywna integracja – konkursy horyzontalne" Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.
Projekt kierowany jest do 60 osób (40K,20M) zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, zamieszkujących na terenie województwa dolnośląskiego, zainteresowanych skorzystaniem z aktywizacji społeczno-zawodowej oraz podjęcia zatrudnienia.
Uczestniczką/Uczestnikiem Projektu może zostać osoba spełniająca następujące kryteria:
- zamieszkuje teren: województwo dolnośląskie
- jest osobą zagrożoną ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, w tym osobą bezrobotną lub osobą bierną zawodowo wymagającą aktywizacji społeczno – zawodowej i spełnia co najmniej jedną z poniższych przesłanek wykluczenia społecznego:
- osoby lub rodziny korzystające ze świadczeń z pomocy społecznej zgodnie z ustawą z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej lub kwalifikujące się do objęcia wsparciem pomocy społecznej tj. spełniające co najmniej jedną z przesłanek określonych w art. 7 ustawy z dnia 12 marca 2004r. o pomocy społecznej,
- osoby, o których mowa w art. 1 ust. 2 ustawy z dnia 13 czerwca 2003r. o zatrudnieniu socjalnym,
- osoby z niepełnosprawnością – osoby niepełnosprawne w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011r. Nr 127, poz. 721, z późn. zm.), a także osoby z zaburzeniami psychicznymi, w rozumieniu ustawy z dnia 19 sierpnia 1994r. o ochronie zdrowia psychicznego (Dz. U. z 2011r. Nr 231, poz. 1375)
- członkowie gospodarstw domowych sprawujących opiekę nad osobą z niepełnosprawnościami, o ile co najmniej jeden z nich nie pracuje ze względu na konieczność sprawowania opieki nad osobą z niepełnosprawnościami
- osoby niesamodzielne.
- osoby bezdomne lub dotknięte wykluczeniem z dostępu do mieszkań w rozumieniu Wytycznych Ministra Infrastruktury i Rozwoju w zakresie monitorowania postępu rzeczowego i realizacji programów operacyjnych na lata 2014-2020,
- osoby odbywające kary pozbawienia wolności.
- osoby korzystające z PO PŻ.
- osoby pozostające bez zatrudnienia w okresie co najmniej 6 miesięcy poprzedzających dzień przystąpienia do projektu,
- osoby, które do dnia poprzedzającego przystąpienie do projektu nie ukończyły 24 roku życia,
- osoby, które do dnia poprzedzającego przystąpienie do projektu ukończyły 50 rok życia,
- osoby, które nie posiadają wykształcenia średniego lub zasadniczego zawodowego, zgodnie z Międzynarodową Standardową Klasyfikacją Edukacji (ISCED) na poziomie ISCED 3 włącznie lub w okresie do dwóch lat od momentu zakończenia edukacji nie podjęły stałego zatrudnienia,
- członkowie mniejszości narodowej lub etnicznej w rozumieniu ustawy z dnia 6 stycznia 2005 r. o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz o języku regionalnym, którzy w celu zwiększenia szans na uzyskanie zatrudnienia muszą poprawić znajomość języka, podnieść kwalifikacje lub kompetencje zawodowe lub zdobyć doświadczenie zawodowe.
- indywidualne konsultacje z psychologiem,
- indywidualne spotkania z coachem,
- doradztwo prawne,
- szkolenia z zakresu rozwoju umiejętności i kompetencji społecznych,
- kursy zawodowe,
- subsydiowane zatrudnienie.
Wsparcie w ramach subsydiowanego zatrudnienia udzielane jest na okres 12 oraz 6 miesięcy. W każdym przypadku będzie ono dotyczyło zatrudnienia na pełen etat.
Wnioski o wsparcie należy złożyć najpóźniej do 30.11.2021 r.
Rekrutacja prowadzona jest w sposób ciągły do wyczerpania środków finansowych na wsparcie związane z subsydiowanym zatrudnieniem i wyposażeniem/doposażeniem stanowiska pracy.
Kandydatów na Uczestników Projektu oraz Pracodawców zainteresowanych przedmiotowym wsparciem prosimy o kontakt z Biurem Projektu:
Biuro Projektu:
Stowarzyszenia Eurolegnica,
ul. Franklina Roosevelta 23/1
59-220 Legnica
Tel..: 570 448 622 email: biuro@eurolegnica.pl